Hande Yener Ve Hayatı Hakkında İlginç Bilgiler

Makbule Hande Özyener, bilinen sahne ismiyle Hande Yener 12 Ocak 1973 yılında dünyaya geldi. Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. 2000’li yılların başından itibaren sık sık çıkardığı albümler ile Türk pop müziğinde yerini almıştır. Yaptığı müziklerin yanı sıra giydiği elbiseler ve imajları ile de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Özel Hayatı

Türk pop dünyasının sevilen ismi Hande Yener İstanbul’da dünyaya geldi. Lise öğrenimini İstanbul’da bitirdi. Lise eğitiminin hemen ardından evlilik yaparak, Çağın ismini verdiği bir erkek çocuk dünyaya getirdi. 1994 yılında ise evlilik hayatını bitirdi. 1992 yılında evliyken, bir giyim mağazasında satış personeli olarak çalışmaktaydı.

O yıl giyim mağazasına gelen Hülya Avşar vasıtası ile Sezen Aksu ile tanıştı. Yaklaşık olarak 2 sene boyunca Sezen Aksu’nun asistanlığını ve vokalistliğini yaptı. Sezen Aksu’ya “Deli Kızın Türküsü” isimli albümde vokal yaptı. Sezen Aksu’nun yaklaşık 40 konserinde vokalistliğini üstlendi.

Şarkıcılık Hayatı

1993 yılında Sezen Aksu‘nun yanından ayrıldı. O zaman zarfında Erdem Siyavuşgil’den şan dersleri aldı. Aynı dönemde Cem Özer’e ait televizyon programında şarkı söyledi. Antalya’da çeşitli barlarda 3 yıl boyunca şarkılar söyledi. Daha sonra ki yıllarda İstanbul’a dönerek sahne almaya başladı. 2 yıl süren repertuar çalışmalarından sonra Altan Çetin ile çalışma kararı aldı. Sekiz aylık bir çalışma sonrası “Senden İbaret” isimli albümünü yayınladı.

Ercan Saatçi’nin askere gitmesi sebebiyle, albüm 2000 yılı haziran ayında piyasaya çıkmıştır. Albümünde Altan Çetin, Hakan Altun, Ercüment Vural gibi müzisyenler ile çalıştı. Konservatuar eğitimi olmayan Hande Yener, Erdem Siyavuşgil’den aldığı eğitimler ile sesini güzelleştirmiştir.

Hande Yener Albümleri

2000’li yıllarda “Senden İbaret.” isimli albümü ile Türkiye’de disko pop akımını başlattı. Böylelikle çok büyük bir başarı elde etti.

Türk pop müziğinde öncü rol oynayan Hande Yener’in albümleri şöyledir;

 • “Senden İbaret” 2000 yılında piyasaya çıkmış ve 750.000 satış yakalamıştır.
 • “Sen Yoluna Ben Yoluma” 2002 yılında piyasaya çıkmış 1.000.060 satmıştır. Hande Yener’in en çok satan albümüdür.
 • “Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor” 6 Temmuz 2004 yılında piyasaya çıkan albüm 400.000 satış yakalamıştır.
 • “Apayrı” 6 Ocak 2007 yılında piyasaya çıkmış ve 165.000 satış yapmıştır.
 • “Nasıl Delirdim” isimli albümü 15 Mayıs 2007 tarihinde piyasaya çıkmıştır. 72.000 satış yapan satış yapan albüm CD ve kaset şekilde yayınlanmıştır.
 • “Hipnoz” 27 Mayıs 2008 tarihinde yayınlanmıştır. 40.000 satış yakalamıştır.
 • “Hayrola” 31 Mart 2009 tarihinde yayınlanmış 37.000 satış yapmıştır.
 • “Handeye Neler Oluyor” isimli albümü ile tekrardan çıkış yakalayan Hande Yener, bu albümü 80.000 satışa çıkarmıştır.
 • “Teşekkürler” 2011 yılında yayınlanmıştır. 60.000 civarı satış yapmıştır.
 • “Kraliçe” ismini verdiği albüm 2012 yılında çıkmıştır. Yaklaşık olarak 80.000 satış yapmıştır.
 • “Mükemmel” isimli albümü 2014 yılında piyasaya sunulmuş 50.000 civarı satış yakalamıştır.

Çalışkanlıkları ve sesinin güzelliği ile piyasaya toz estiren Hande Yener, ilk üç albümünden ödüller kazanmıştır.

Hande Yener’in Oğlu Çağın Kulaçoğlu Kimdir?

1991 yılında dünyaya gelen Çağın Kulaçoğlu, Hande Yener ve Uğur Kulaçoğlu’nun çocuğudur. Babası gümrük komisyonculuğu yapmıştır ve baba tarafından Trabzonludur. 2008 yıllarında birçok bar ve partilerde DJ’lik yapmıştır. Ünlü birçok partide DJ olarak boy göstermiştir. Günümüzde müzik yapımcısı ve DJ olarak piyasada çokça kez adını insanlara duyurmuştur. Geçmiş zamanlarında futbol ile yakından ilgilenmiştir. Ancak geçirdiği bir diz sakatlığı sonucu yeşil sahalara veda etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir