Şıklık Mı Rahatlık Mı?

Öncelikle şıklık ve rahatlığı kategorilere ayırıp incelemek lazım. Bu kategorilerden başlıca olanları kıyafet, ayakkabı, dekorasyon, arabadır.

Kıyafet Konusunda Şıklık Mı Rahatlık Mı?

Kıyafet kategorisini ele alırsak ilk önce sormamız gereken soru nasıl bir işte çalışıyor olduğumuzdur. Buna göre şıklık mı rahatlık mı? sorusuna daha güzel cevap verebiliriz. Çünkü çalıştığımız işin rahatına ya da yoruculuğuna göre kıyafet seçimi yapmamız gerekir. Sürekli oturarak çalışıyorsak önceliğimiz daha şık görünmek olabilir. Çünkü sürekli oturarak çalıştığımızdan giyindiğimiz kıyafetler bizi çok fazla rahatsız etmez dolayısıyla burada rahatlıktan çok şıklığa önem veririz.

Eğer bir şirkette CEO, müdür gibi üst düzey yönetici olarak çalışıyorsak burada da rahatlıktan ödün verip biraz daha şıklığa önem vermemiz gerekiyor. Sürekli ayakta çalışıyor isek şıklıktan çok rahatlığa önem vermemiz gerekiyor. Çünkü sürekli ayakta çalıştığımızdan yorucu bir iş olacak bu yüzden rahatlığa önem verip bir nebze oradan rahat edip yorgunluğumuzu azaltabiliriz. Kendi işinde çalışıyorsan da biraz daha rahatlık ön planda olur.

Ayakkabı Konusunda Şıklık Mı Rahatlık Mı?

Kıyafet konusunda olduğu gibi ayakkabı konusunda da ilk sorulması gereken konu nasıl bir işte çalışıyor olduğumuzdur. Sürekli oturarak çalışıyorsak şıklık daha ön plandadır. Bir şirkette üst düzey yönetici olarak çalışıyorsak ta önceliğimiz şıklık olmalıdır. Sürekli ayakta çalışıyorsak kesinlikle rahatlık çok daha önemlidir. Hem sağlık için hem de verimli çalışabilmek adına rahatlık ön plana çıkıyor.

Dekorasyon Konusunda Şıklık Mı Rahatlık Mı?

Dekorasyon konusundan erkeklerin ve kadınların verdiği cevaplar birbirinden farklı oluyor. Kadınlar daha çok şık olmasını tercih ederler. Çünkü kadınlar daha çok göze hoş gelen şık olan şeyleri almayı giymeyi kullanmayı severler.

Erkeklere gelirsek onlar bu konuda rahatlığa daha çok önem verirler. Örnek vermek gerekirse erkekler işten eve geldiklerinde rahat bir koltuğa oturup dinlenmek isterler. Bunları göz önüne alırsak kadınlar şıklıktan erkekler rahatlıktan yanadırlar.

Araba Konusunda Şıklık Mı Rahatlık Mı?

Araba konusuna gelirsek öncelikle şıklık ön planda olur. Tabi bu arabayı işe ya da gezmeye giderken gidenler için geçerlidir. Fakat iş dolayısıyla ya da başka sebeplerden her gün sürekli arabada kullananlar için rahatlık daha önemlidir. Çünkü bütün gün arabada olduklarından daha rahat ve konforlu bir arabayı tercih ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir